Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francouzská Polynésie - ostrovy, lokality a destinace

Za jedno z nejodlehlejších míst na zeměkouli jsou považovány ostrovy roztroušení v Tichém oceánu, známé jako Francouzská Polynésie. Jde celkem o pět naprosto odlišných a také od sebe velmi vzdálených souostroví, které dohromady zaujímají plochu více než 4 milionů kilometrů čtverečních. Samotná pevninská rozloha 118 ostrovů a atolů je však pouhých 4000 km2.

Francouzskou Polynésii tvoří Návětrné Společenské ostrovy, Závětrné Společenské ostrovy, atoly Tuamotu, Gambierovy ostrovy, Markézy a Tubuai (Jižní souostroví). Všechny ostrovy jsou vulkanického původu, ale povrch mají rozdílný. Některé jsou hornaté se zelenými vrcholky zahalenými v oblacích, zatímco jiné jsou nízké, tvořené podmořskými krátery s korálovými atoly. Nejvyšší horou je Mont Orohena dosahující nadmořské výšky 2241 metrů nad mořem. Francouzská Polynésie sousedí na západě ve vzdálenosti 350 km s Cookovými ostrovy, na severu se souostrovím Kiribati vzdáleném 430 kilometrů a na východě se 370 kilometrů vzdálenými Pitcairnovými ostrovy.

Snad každý ostrov obklopuje laguna s korálovým útesem, který poskytuje vynikající podmínky pro pěstování perel. K nejnavštěvovanějším ostrovům patří Moorea, Bora Bora, Tahiti, Rangiora, Tikehau a Manihi. Turisticky atraktivní je rovněž Huahine, neboli Svatý ostrov, který ukrývá řadu archeologických nalezišť i nádherné pláže.

Celkem ve Francouzské Polynésii žije přes 260 tisíc obyvatel, což znamená, že hustota zalidnění se pohybuje kolem 64 obyvatel na kilometr čtvereční. Obyvatelé jsou polynéského původu a jsou velmi pohostinní a vstřícní. Úředním jazykem je francouzština, ale většina obyvatel mluví tahitským dialektem. Hlavním městem Tahiti, největšího a nejosídlenějšího ostrova Francouzské Polynésie, je Papetee. Ostrov leží asi 7800 km západně od pobřeží jihoamerického Peru a 3800 km severně od severovýchodního cípu Nového Zélandu.

Hlavním zdrojem příjmu celé Francouzské Polynésie je rozvinutý turistický ruch, ale také chov vzácných černých perel a produkce kopry. Souostroví je poměrně finančně vyspělé a turistům má hodně co nabídnout a poskytnout kvalitní zázemí. Setkáte se zde s nádhernou tropickou přírodou, nekonečným oceánem a užijete si dovolenou v ráji. Vnitrozemská hluboká údolí ukrývají malebné vodopády a bujnou zeleň, nekonečné bělostné pláže lemují kokosové palmy a z druhé strany tyrkysové vody Pacifiku. Počasí je zde po celý rok více než ideální a jelikož jde o zámořské území Francie, nepotřebují turisté vyřizovat žádné složité vstupní formality.

Matira Beach na ostrově Bora Bora patří mezi nejkrásnější pláže světa

Matira Beach na ostrově Bora Bora patří mezi nejkrásnější pláže světa

Titulem “osmá nejkrásnější pláž světa” se podle CNN pyšní Matira Beach na polynéském ostrově Bora-Bora. Jelikož jde o jednu z nejdražších dovolenkových destinací světa, bude vás dovolená na tomto tichomořském ostrově stát pěkné jmění, ale vynaložené peníze rozhodně stojí za to. Můžete bydlet v bungalovu stojícím nad vodou, plavat s delfíny, krmit žraloky i lovit perly.

celý článek

 

Tahiti

Tahiti

Hornatý ostrov Tahiti leží v souostroví Francouzské Polynésie v Tichém oceánu a skládá se ze dvou částí – Tahiti Nui (velký ostrov) a Tahiti Iti (malý ostrov). Jeho rozloha činí 1 042 km2 s nejvyšší horou Orohena (2 241 m).

celý článek

 

Francouzská Polynésie - pět odlišných souostroví

Francouzská Polynésie - pět odlišných souostroví

Francouzská Polynésie leží v Tichém oceánu a je jedním z nejodlehlejších území na zeměkouli. Tvoří je pět naprosto odlišných souostroví, navzájem velmi vzdálených – Společenské ostrovy s Návětrnými a Závětrnými ostrovy, Tuamotu, Gambierovy ostrovy, Tubuai a Markézy.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko