Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Matira Beach na ostrově Bora Bora patří mezi nejkrásnější pláže světa

Titulem “osmá nejkrásnější pláž světa” se podle CNN pyšní Matira Beach na polynéském ostrově Bora-Bora. Jelikož jde o jednu z nejdražších dovolenkových destinací světa, bude vás dovolená na tomto tichomořském ostrově stát pěkné jmění, ale vynaložené peníze rozhodně stojí za to. Můžete bydlet v bungalovu stojícím nad vodou, plavat s delfíny, krmit žraloky i lovit perly.

Prvorozený ostrov

Bora-Bora leží společně s dalšími ostrovy souostroví Francouzské Polynésie v jižním Pacifiku. Patří do skupiny Společenských ostrovů, stejně tak jako 280 km vzdálený ostrov Tahiti. Název Bora-Bora byl odvozen od polynéského výrazu Pora Pora, což znamená “prvorozený”. Stejně jako mnohé další ostrovy ve zdejších vodách, i Bora-Bora vznikl zborcením sopky. Je tzv. poloatolem - uvnitř korálového útesu se nad bývalou kalderou vytvořila mělká modrá laguna. Nad ní se pak zvedají pozůstatky zbylého sopečného kráteru.

Matira Beach, Bora Bora

Za nedotčenou přírodou

Příroda je zde skutečně nádherná a neporušená, za což může také fakt, že se ostrovu vyhnuly boje během druhé světové války a to i přesto, že zde měly USA vojenskou základnu. Celý ostrov obklopují korálové útesy, ostrovy a ostrůvky a vytváří lagunu s až neuvěřitelně modrou vodou. V prstenci těchto ostrůvků se nachází jen jedna jediná úžina, kterou mohou lodě proplouvat. Laguna je tak přírodním a skvěle chráněným přístavem. Hornatému hlavnímu ostrovu dominují vrcholy Pahia (660 m. n. m.) a Otemanu (725 m. n. m.). V současnosti na ostrově Bora-Bora žije okolo 6 tisíc Polynésanů, převážná většina z nich obývá hlavní osadu Vaitape na západním pobřeží.

Destinace pro horních deset tisíc

Bora-Bora je skutečnou perlou Tichomoří a jeho návštěva je pro mnohé neuskutečnitelným snem. V současnosti ostrov žije výhradně z turistického ruchu. V posledních několika letech zde byla vystavěna četná turistická střediska s velmi luxusním ubytováním. Právě na Bora-Bora najdete ty nejdražší hotelové resorty na světě a Bora-Bora je považováno za nejdražší destinaci světa. Tradiční ubytování turistů na Bora Bora představují luxusně zařízené bungalovy postavené na molech nad hladinou laguny. Pobyt na Bora-Bora si však mohou dovolit i méně movitější klienti, ovšem musí počítat s tím, že nebudou ubytováni v místech s těmi nejkrásnějšími výhledy, například na horu Mount Otemanu či pláž Matira Beach - jednu z nejkrásnějších pláží světa.

Matira Beach - Bora Bora

Lenošení na nejkrásnější pláži

Právě Matira Point, což je nejjižnější cíp ostrova s nádhernými plážemi a rozsáhlými lagunami, je jedním z nejnavštěvovanějších míst na ostrově Bora-Bora. Zde se také nachází veřejná pláž Matira Beach. Je tvořena jemňoučkým bílým pískem s perleťovým nádechem a je obklopena hustými porosty palem. Má jen velmi pozvolné svažování do křišťálově čistého moře, i po několika desítkách metrů máte stále vody jen po pás. Místa, kde je hloubka už větší, jdou krásně rozpoznat, protože se tam voda mění z tyrkysové na tmavě modrou. Zdejší korálové útesy přitahují milovníky šnorchlování a potápěče. Ve vodách okolo ostrova narazíte na čilý podmořský život. Bora-Bora je tak jako stvořený pro poznávání tajuplného podmořského světa.

Aktivně strávená dovolená

Pod vodou se schovává množství pestrobarevných ryb, barakudy, rejnoci, manty, murény, želvy i žraloci. Kdo má odvahu, může si s rejnoky a žraloky také zaplavat. Nádherný oceán však můžete prozkoumávat i při pádlování v typické polynéské kánoi. Mnohé resorty nabízí také četné vodní sporty a další aktivity. Vyzkoušet můžete šlapadla, plachtění, vodní lyžování, jízdy v kajaku, jízdy na vodním skútru, parasailing nebo se vydat na výlet lodí s proskleným dnem. Z Matira Beach můžete pozorovat uchvacující západ slunce. Na pevnině je pak možné prozkoumávat zdejší tropickou květenu a seznámit se s endemickou polynéskou faunou a flórou v jejím typickém prostředí. Z oblasti Matira Point je možné se vydat na výlet na řadu zajímavých míst. Aktivní návštěvníci mohou vyrazit na poměrně náročný pěší výstup na hory Pahua či Otemanu. Vždy je dobré si s sebou vzít zkušeného místního průvodce.

Mezi nejhezčí pláže světa také patří 

Grand Anse BeachRabbit beach, Itálie
Grace Bay BeachWineglass Bay

- jap -

Článek byl zobrazen 14 700 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko